بسته پیامک از خود تاخدا


پیامک از خود تاخدا

« ازخودتاخدا/دشنام دادن به مومن، فسق است و کشتن او کفر است و غیبتش معصیت است و حرمت مالش مثل حرمت خونش است. (بحارالانوار) »  
[+]
۱۳۹۴/۱۱/۲۸     ۲۲:۰۰

پیامک خواست خدا

« ازخودتاخدا/امام زمان(ع)می فرمایند:
دل هاى ما ظروفى براى خواست خداوند است. اگر خدا چیزى را اراده کند و بخواهد، ما نیز اراده کرده، خواهیم خواست. خداوند متعال مى فرماید: و شما نمى خواهید مگر این که خداوند بخواهد. »  
۱۳۹۴/۹/۱۳     ۲۲:۰۰

پیامک وجوب زیارت امام حسین(ع)

« ازخودتاخدا/سفارش میشودزیارت امام حسین(ع)رادرهیچ شرایطی نبایدترک کرد:«لاتدعه لخوف من احد»،حتی اگرترس ازخطربه میان بیاید،چراکه:«ان زیارة قبرالحسین واجبة علی الرجال والنساء»(کامل الزیارات).روایت هایی بااین مضمون، فراوان وجود دارد و برخی از علما مانند مرحوم مجلسی اول، به استناد همین روایات قائل به وجوب زیارت امام حسین(ع) بودند . »  
۱۳۹۴/۹/۹     ۲۲:۰۰

پیامک زیارت اربعین

« ازخودتاخدا/میرزا جواد آقا ملکی تبریزی:برمراقبه کننده لازم است که بیستم صفر(اربعین)رابرای خودروزحزن وماتم قرارداده بکوشدکه امام شهیدرادرمزارحضرتش(ع)زیارت کند،هرچندتنهایکباردرتمام عمرش باشد.(ترجمه المراقبات، کریم فیضی، صفحه 85) »  
۱۳۹۴/۹/۵     ۲۲:۰۰

پیامک شوق زیارت

« ازخودتاخدا/امام باقر علیه السّلام فرمودند:اگر مردم مى دانستند که چه فضیلتى در زیارت مرقد امام حسین علیه السّلام است از شوق زیارت مى مردند.
(ثواب الاعمال، ص 319؛ به نقل از کامل الزیارات.) »  
۱۳۹۴/۸/۳۰     ۲۲:۰۰

پیامک زیارت امام حسین(ع) در شب جمعه

« ازخودتاخدا/امام صادق(ع)به صفوان شتردارفرمودند:آیابهره ای اززیارت امام حسین(ع)داری؟صفوان گفت:شما زیارتش می کنیدفدای شمابشوم،فرمودند:چگونه زیارتش نکنم وحال آنکه هرشب جمعه خداوندبه همراه ملائکه وانبیاء واوصیاء،به زیارتش می آیند.صفوان گفت:فدایت شوم پس درهرجمعه که زیارتش کنیم،زیارت پروردگاررانیزدرک می کنیم،فرمودند:بله »  
[+]
۱۳۹۴/۸/۲۸     ۲۲:۰۰

پیامک زیارت امام حسین(ع)

« ازخودتاخدا/امام صادق(ع): هر کس به زیارت قبر امام حسین علیه السلام نرود تا بمیرد، ایمانش ناتمام و دینش ناقص خواهد بود به بهشت هم که برود پایین ترازمومنان در آنجا خواهد بود.
(وسائل الشیعه، ج 10، ص 335) »  
۱۳۹۴/۸/۲۶     ۲۲:۰۰

پیامک خود را نبیندخداراببیند

« ازخودتاخدا/آیت الله جوادی آملی:آدم وقتی خودرانبیندفیض خدارامی بیند و این همان ایمان است. لکن لازمه آن این است که به اصول ایمان بیاورد و فروع را عمل کند. این مؤمن متخلق به اخلاق الاهی می شود و هم خودش را و هم جامعه را نجات می دهد. »  
۱۳۹۴/۸/۲۴     ۲۲:۰۰

پیامک سوره مسبحات

« ازخودتاخدا/آیت الله کشمیری(ره):«مرحوم سید علی آقا قاضی،شب ها قبل ازخواب[مسبحات ششگانه،یعنی سوره های حدید،حشر،صف،جمعه،تغابن واعلی را]میخواند;چه آنکه روایت داردپیامبراکرم (ص) هم قبل از خواب می خواندند و می فرمودند: در این سوره ها آیه ای است که بهتر از هزار آیه است; »  
۱۳۹۴/۸/۲۲     ۲۲:۰۰

پیامک حضور قلب

« ازخودتاخدا/اجمالاً بفرمایید حضور قلب چگونه حاصل می‌شود؟
ج. باسمه تعالی، اگر مقصود حضور قلب است، با نوافل و عبادات مستحبه تحصیل می‌شود و از آن جمله، تبدیل فرادی به جماعت است. و تحصیل حضور قلب به این می‌شود که در اوقات غفلت به خودش فشار نیاورد و در اوقات حضور اختیاراً آن را از دست ندهد.(آیت الله بهجت ره)
به‌سوی محبوب، ص62 »  
۱۳۹۴/۸/۱۹     ۲۲:۰۰

پیامک جود اهل بیت

« ازخودتاخدا/امام حسن عسکری(ع):ماپناهگاه کسی هستیم که به ماپناه آورد؛و روشنی کسی هستیم که از ما فروغ گیرد؛ و نگهدارنده ی کسی هستیم که در حفاظت ما درآید. هرکه ما را دوست بدارد، در قلّه ی برتر با ما خواهد بود، و هر که از ما منحرف گردد، به آتش دوزخ داخل می گردد. »  
[+]
۱۳۹۴/۹/۲۸     ۲۲:۰۰

پیامک زیارت کربلا

« ازخودتاخدا/امام صادق (ع) فرمود: اگر یکى از شما تمام عمرش را احرام حج ببندد اما امام حسین (علیه السلام) را زیارت نکند حقى از حقوق رسول خدا (ص) را ترک کرده است چرا که حق حسین (ع) فریضه الهى و بر هر مسلمانى واجب و لازم است.
(وسائل الشیعه، ج 10، ص 333) »  
۱۳۹۴/۹/۱۱     ۲۲:۰۰

پیامک پیاده روی اربعین

« ازخودتاخدا/امام صادق(ع):کسیکه باپای پیاده به زیارت حسین(ع)برودخدابه هرقدمى که برمیداردیک حسنه ویک گناه ازاومحومیفرمایدویک درجه مرتبه‏اش رابالامیبردوقتى به زیارت رفت،حق تعالى دوفرشته راموکل اومیفرمایدکه آنچه خیرازدهان اوخارج میشودرانوشته وآنچه شروبداست راننویسندووقتى برگشت بااووداع کرده وبه وى میگویند:اى ولى خدا!گناهانت آمرزیده شد »  
۱۳۹۴/۹/۷     ۲۲:۰۰

پیامک خیرخواهی خداوند

« ازخودتاخدا/امام صادق(ع): هرکسی که خداوند خیرش را بخواهد، حب امام حسین علیه السلام و حب زیارتش را در قلب او می‌اندازد و هر که را خداوند بدیش را بخواهد، بغض نسبت به امام حسین علیه السلام و بغض زیارت آن حضرت را در قلب او می اندازد.(وسائل الشیعه/ج14/ص496) »  
[+]
۱۳۹۴/۹/۳     ۲۲:۰۰

پیامک برکت در روزی وطول عمر

« ازخودتاخدا/امام باقر(ع):شیعیان مارابه زیارت امام حسین(ع)امرکنید،چراکه زیارتش روزی را افزون می کندوعمررا طولانی می گرداند وبلاهاوبدیهارادفع می کندوزیارت کردن امام حسین(ع)برهرمومنی که اقرار به امامت او ازجانب خدا داشته باشد،واجب است.(تهذیب الاحکام/ج6/ص42) »  
[+]
۱۳۹۴/۸/۲۹     ۲۲:۰۰

پیامک منا اهل البیت...

« ازخودتاخدا/امیرالمؤمنین علی(ع):همانا خداوند ما را برگزید و گروهی را برای ما برگزید تا یاریمان کنند و به سبب شادی ما شاد باشند و به خاطر حزن ما اندوهگین باشند و اموال و جان هایشان را در راه ما بذل کنند. آنان از ما و به سوی ما هستند.
(بحارالانوار 44/287 ) »  
[+]
۱۳۹۴/۸/۲۷     ۲۲:۰۰

پیامک بهترین بندگان

« ازخودتاخدا/از امام رضا(ع)درباره بهترین بندگان پرسیدند.حضرت فرمودند:آنانکه هرگاه نیکى مى کنند،خوشحال میشوند،هرگاه بدى مى کنند، استغفار مى کنند، هرگاه چیزى به آنان داده مى شود، سپاس مى گویند، هرگاه مبتلا و گرفتار مى شوند، شکیبایى مى کنند، و هرگاه خشمگین مى شوند،عفووگذشت مى کنند.
[مسند الامام الرضا(ع)ج 1 ص 284.] »  
[+]
۱۳۹۴/۸/۲۵     ۲۲:۰۰

پیامک تقوای الهی

« امام حسین(ع):شما را به تقوای الهی سفارش می کنم. هر کس از خدا پروا کند، خداوند تضمین کرده که او را از آنچه نمی پسندد، به آنچه می پسندد، متحول سازد.
(تحف العقول، ص 170.) »  
[+]
۱۳۹۴/۸/۲۳     ۲۲:۰۰

پیامک استمرار اطاعت خدا

« ازخودتاخدا/آیت الله خوشوقت:هرروزکه مااطاعت فرمان می­کنیم یک مقدارتأثیرمثبت به نام رشدایمان پیش می­آید،بااستمرا این اطاعت فرمانهاکم ­کم ایمان زیادمی­شودوایمان رشدوترقی می­کند؛آنوقت حجاب­هابرطرف می­شودوحرف‌­های دیگرهم پیش می­آید،امابه شرط اینکه شروع کنیم وبعدادامه بدهیم »  
۱۳۹۴/۸/۲۱     ۲۲:۰۰

پیامک پارساترین مردم...

« ازخودتاخدا/امام حسن عسکری(ع):پارساترین مردم کسی است که هنگام برخوردباشبهه ومشتبه،توقف کند،عابدترین مردم کسی است که واجبات را انجام دهد. زاهدترین مردم کسی است که از حرام چشم بپوشد.
(تحف العقول، ص 489) »  
[+]
۱۳۹۴/۸/۱۸     ۲۲:۰۰